Startuje DobryHumor.pl

Startuje DobryHumor.pl

Dzień 1 kwietnia dotychczas każdemu kojarzył się z prima aprilisem. Od 1 kwietnia 2002 wszystkim będzie się kojarzył z Dobrym Humorem! Tego dnia ruszy w Internecie pierwszy „poważny” portal satyryczno-rozrywkowy: www.DobryHumor.pl

Gwarancją sukcesu są twórcy portalu: Wydawnictwo Humoru i Satyry SUPERPRESS z Warszawy (dotychczas wydało ponad 400 publikacji humorystycznych w nakładzie 30 milionów egzemplarzy) oraz firma CATALIST internet+multimedia z Krakowa (właściciel kilku znanych serwisów, takich jak Matura.pl, Sonda.pl czy portalu dla WebMasterów 4free.pl)

– Amatorskie strony z humorem oczywiście istnieć będą nadal – mówi Dariusz Stefaniak z Catalist – ale od teraz wszyscy będą je porównywać do tego, co stworzyliśmy. Będzie to humor i rozrywka niekoniecznie dla dzieciaków szukających w sieci wyłącznie dowcipów. Stawiamy na humor na poziomie, na satyrę i na profesjonalizm.

– Chcemy wykorzystać nasze 10-letnie doświadczenie na rynku prasowym, nasze szerokie kontakty w branży satyrycznej i dorzucić do tego kilka nowych pomysłów – mówi Szczepan Sadurski, znany rysownik i szef „Superpressu”. – Nasi autorzy będą komentować aktualne wydarzenia, będzie duża galeria najlepszych polskich karykaturzystów, informacje o branży satyrycznej i konkursach, a także najnowsze informacje o działaniach Partii Dobrego Humoru, której członkami są popularni satyrycy polscy, a funkcje premiera pełni Skiba. Będą też informacje o tym, co się dzieje w Stowarzyszeniu Polskich Artystów Karykatury, które zadeklarowało chęć ścisłej współpracy.

W serwisie DobryHumor.pl znajdziemy także bardzo dużo interaktywnych elementów: forum, czat, sondaże i listy subskrypcyjne. Duża liczba rysunków, fotożartów i dowcipów (z zaawansowanym systemem ich przeglądania i sortowania), wesołe mp3 (najlepsze fragmenty audycji radiowej „Twój Dobry Humor” nadawanej przez ok. 30 rozgłośni) oraz komiksy i gry komputerowe z punkiem Frankiem, który objął „patronat” nad tym przedsięwzięciem.

Do współpracy z portalem DobryHumor.pl chęć współpracy zgłosili znani satyrycy. Nie zabraknie też Eustachego – lalki jedynego polskiego brzuchomówcy Wojtka Glanca. Zresztą co będzie – wkrótce sami zobaczycie!

+ CATALIST internet+multimedia – www.catalist.com.pl
+ Dobry Humor – www.dobryhumor.pl